mgr Magdalena Michalska-Kacymirow - Pracownia Ekotoksykologii Wydziału Biologii UW

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

mgr Magdalena Michalska-Kacymirow

Pracownicy




mgr Magdalena Michalska
stanowisko: doktorantka
pokój: 2C
telefon: (+48) 22 5542002
e-mail: 
roza.michalska@gmail.com
Aktualne zainteresowania naukowe:
      Dziedzina nauki, którą się zajmuje jest szeroko rozumiana ekologia, ekotoksykologia, a także chemia analityczna.
Biologia fascynuje mnie od zawsze, na studiach moje naukowe zainteresowania skoncentrowały się na ekologii i ekotoksykologii. Pracę licencjacką i magisterską wykonywałam w Zakładzie Ekologii Instytutu Zoologii UW. Wtedy zaczęłam pogłębiać swoją wiedzę w zakresie ekotoksykologii i bioindykacji. Zajmowałam się badaniem skażenia talem w różnych rejonach Polski, wykorzystując organizmy żywe - roślinne i zwierzęce - do oceny stopnia skażenia badanych obszarów.
     W tym samym czasie podjęłam również współpracę z Centrum Badań Ekologicznych PAN, gdzie pracowaliśmy nad projektem związanym z ochroną chrząszcza Osmoderma eremita, a także siedlisk, w których gatunek ten występuje. Owocem tej współpracy jest publikacja dotycząca występowania pachnicy dębowej w Dolinie Środkowej Wisły.
     Obecnie w swojej pracy naukowej zajmuję się metabolizmem i specjacją selenu w roślinach, w kontekście suplementacji diety człowieka w selen.
     Interesują mnie także mechanizmy działania i skuteczność selenu, a także preparatów leczniczych pochodzenia roślinnego w aspekcie zastosowania w alternatywnych terapiach antynowotworowych.
     Narzędziem, dzięki któremu możemy zrozumieć i lepiej poznać biotransformacje, jakim ulega selen w roślinach są chemiczne metody analityczne, w szczególności instrumentalne metody spektralne. Uważam za istotne poszukiwanie nowych sposobów profilaktyki i walki z chorobami nowotworowymi, które stanowią jeden z poważniejszych problemów współczesnego świata.

Główna specjalność:
Specjalizuję się w badaniu wpływu różnych preparatów na proliferację komórek (Test Allium), a także w metodach analitycznych stosowanych do oznaczania całkowitej zawartości oraz specjacji pierwiastków, ze szczególnym uwzględnieniem selenu.

Otwartość na współpracę:
Interesuje mnie współpraca na polu badań nad alternatywnymi metodami walki z nowotworami.

Publikacje:
Romanowski J., Karpowicz K., Kramasz K., Michalska M., 2010. Występowanie pachnicy dębowej Osmoderma eremita w wierzbach w dolinie Wisły na Mazowszu, Chrońmy Przyrodę Ojczystą, w druku

W wolnym czasie:
Literatura, malarstwo, taniec flamenco, sport (żeglarstwo, narciarstwo), podróże.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego