logo Uniwersytet Warszawski

Odpowiedzialność klimatyczna Drukuj
czwartek, 14 maja 2020 13:32

Drodzy Koleżanki i Koledzy, w obliczu kryzysu klimatyczno-ekologicznego przed którym stoi Świat, jesteśmy zobowiązani wziąć odpowiedzialność za nasze dotychczasowe postępowanie. Obecny kryzys dotyka przecież każdego z nas! Jeśli nie podejmiemy zrównoważonych działań sytuacja stanie się, choć to niewyobrażalne, jeszcze bardziej dramatyczna. Dlatego Władze Uczelni Uniwersytetu Warszawskiego, podjęły konkretne kroki aby zminimalizować i docelowo wykluczyć niszczycielską działalność człowieka. Jako zespół dziekański do spraw kryzysu klimatyczno-ekologicznego, apelujemy o Wasze wsparcie i pomoc. Pracy jest sporo, a w obliczu ważkości tematu, jakim jest katastrofa ekologiczna, każdy z nas może realnie przyczynić się do jej zahamowania.

Co możesz zrobić? Przyłącz się do nas!
Poniżej znajduje się lista zadań do zrealizowania, krótki ich opis i kontakt do poszczególnych koordynatorów grup. Jeśli coś Cię szczególnie zainteresuje – po prostu napisz do koordynatora danej grupy, a on pokieruje Cię dalej. Jeśli nie jesteś zdecydowany napisz do koordynatorki zespołu dziekańskiego, każde działanie, każdy pomysł jest ważny!

Grupy zadaniowe WB (pobierz pdf)

Kontakt do koordynatorki zespołu dziekańskiego ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego:
Jowita Misztal
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Jeśli czujesz, że „za mało wiesz” w temacie kryzysu klimatycznego, polecamy rzetelne źródło informacji jakim jest portal internetowy „Nauka o klimacie”:  www.naukaoklimacie.pl

Znajdziecie tutaj artykuły, które zostały napisane w bardzo przystępnej formie przez grono naukowców, specjalizujących się w dziedzinie fizyki atmosfery.

 


 

Stanowisko Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego

UCHWAŁA NR 01/09/2019 RADY WYDZIAŁU BIOLOGII UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO z dnia 23 września 2019 r. w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego (plik pdf)

Lista procedur i zaleceń wprowadzonych na Wydziale Biologii UW w związku z przyjęciem przez Radę Wydziału Biologii uchwały z dnia 23.09.2019 r. w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego (plik pdf)

 


logo HR