Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Konferencja CURVOBIO2024 w Warszawie

Blisko 120 uczestników z całej Europy, a także z USA, Australii i Japonii wzięło udział w konferencji CURVOBIO2024, która odbyła się w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie. Współorganizatorami wydarzenia był Wydział Biologii UW oraz COST EuroCurvoBioNet.

Sesje konferencyjne obejmowały szeroki zakres tematów związanych z badaniem krzywizny na różnych poziomach organizacji biologicznej. Prezentacje dotyczyły m.in. krzywizny górskich stoków, kolców kaktusa, tkanek dostosowujących swój wzrost do skomplikowanych kształtów podłoży, bakteryjnych biofilmów rosnących na zakrzywionych powierzchniach oraz biologicznych błon, których krzywizna zależy od składu molekularnego.

Konferencja CURVOBIO2024 była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między naukowcami z różnych dziedzin oraz krajów, co przyczyniło się do pogłębienia współpracy międzynarodowej w zakresie badań nad krzywizną w biologii.

Za organizację konferencji z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego odpowiadała dr hab. Łucja Kowalewska, wiceprzewodnicząca EuroCurvoBioNet, wspierana przez dr. Michała Bykowskiego, dr Joannę Wójtowicz, dr. Radosława Mazura oraz doktorantki Zakładu Anatomii i Cytologii Roślin: mgr Alicję Bukat i mgr Annę Węgrzyn.

Konferencja odbyła się na terenie Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW oraz w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW).

Więcej informacji na temat inicjatywy COST EuroCurvoBioNet na stronie www.curvobio.com.