logo Uniwersytet Warszawski

Rekrutacja do drugiej edycji polsko-szwajcarskiej szkoły letniej „Biodiversity Monitoring” przeznaczonej dla studentów studiów magisterskich Drukuj
wtorek, 14 stycznia 2020 11:21

Summer_school_2020_poster W tym roku szkoła odbędzie się w Stacji Geobotanicznej w Białowieży w dniach 10. – 21. Sierpnia 2020. Zajęcia będą prowadzone wspólnie przez wykładowców z Wydziału Biologii UW oraz z Zurich University of Applied Sciences. Dla studentów Wydziału Biologii mamy zarezerwowanych 10 miejsc. Podobnie jak w ubiegłym roku, ich udział zostanie całkowicie lub w dużej mierze sfinansowany przez Wydział.

Pierwszy etap rekrutacji polega na wypełnieniu formularza i przesłaniu go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 24. Stycznia 2020. W drugim etapie rekrutacji zgłoszone osoby zostaną zaproszone na krótką rozmowę w języku angielskim, podczas której opowiedzą o swoich dotychczasowych doświadczeniach naukowych oraz o motywacji do udziału w szkole letniej. Rozmowy będą się odbywać w czasie ...

więcej…
 
Wykład "Klimatyczno-ekologiczne BHP czyli o perspektywach życia w piekarniku" Drukuj
piątek, 03 stycznia 2020 23:29

wyklad_M_Zych_ilustracja W związku z przyjęciem przez Radę Wydziału Biologii uchwały z dnia 23 września 2019 r. w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego chciałbym ogłosić nadzwyczajny wykład dla wszystkich studentów i doktorantów Wydziału Biologii UW:

Klimatyczno-ekologiczne BHP czyli o perspektywach życia w piekarniku.
Wykład wygłosi dr hab. Marcin Zych, Dyrektor Ogrodu Botanicznego UW.

Zapewne wiecie, że nie mamy już czasu, żeby popełniać kolejne błędy. Wierzę, że szczególnie Wy, chcecie wiedzieć, co można realnie zrobić, żeby spowolnić - a może i zatrzymać - zmiany klimatyczne. Wierzę też, że szeroko pojęta edukacja na temat zmian klimatycznych to jedyna droga, żebyśmy wszyscy mogli podejmować lepsze i świadome decyzje.

więcej…
 
Noc Biologów 2020 Drukuj
niedziela, 29 grudnia 2019 22:49

Noc_biologow_2020

Zapraszamy na IX Noc Biologów 2020.

Tematem przewodnim Nocy są Globalne Zmiany Środowiska.

Już w piątek 10 stycznia 2020 roku odbędzie się dziewiąta edycja Nocy Biologów. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny.

więcej…
 
Spotkanie informacyjne 4EU+ Drukuj
sobota, 30 listopada 2019 00:00

grafiki-4eu

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym projektu 4EU+, które odbędzie się 5 grudnia w godz. 9.00-11.30 w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Link do rejestracji w spotkaniu oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: www.uw.edu.pl/4euplusalliance.

 
Ogólnopolska konferencja historyczno-naukowa „MAKRO-kierunki w MIKRO-biologii” Drukuj
niedziela, 24 listopada 2019 21:50

MAKROkierunki_w_MIKRObiologii_ilustracja

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Głównego Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów serdecznie zapraszam do udziału w ogólnopolskiej konferencji historyczno-naukowej pn. „MAKRO-kierunki w MIKRO-biologii”, która odbędzie się dnia 2 grudnia 2019 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja organizowana jest dla uczczenia 70 lat działalności Oddziału Warszawskiego PTM, który od trzech lat ma swoją siedzibę w Instytucie Mikrobiologii Wydziału Biologii UW.

więcej…
 
Odpowiedzialność klimatyczna Drukuj
czwartek, 21 listopada 2019 09:42

Szanowni Koleżanki i Koledzy, zachęcamy serdecznie do przyłączenia się do naszych działań na Wydziale Biologii UW. W ramach zespołu dziekańskiego ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego utworzyliśmy "nieformalną grupę", której członkami są wolontariusze wspierający nas swoją działalnością i pomysłami. Pracy jest sporo, a w obliczu ważkości tematu, jakim jest kryzys klimatyczno-ekologiczny, każdy z nas może realnie przyczynić się do jego zahamowania. Zapraszamy chętne osoby do kontaktu z koordynatorem zespołu.

Kontakt do koordynatora zespołu dziekańskiego ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego:
Jowita Misztal
adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

Stanowisko Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego

UCHWAŁA NR 01/09/2019 RADY WYDZIAŁU BIOLOGII UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO z dnia 23 września 2019 r. w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego (plik pdf)

Lista procedur i zaleceń wprowadzonych na Wydziale Biologii UW w związku z przyjęciem przez Radę Wydziału Biologii uchwały z dnia 23.09.2019 r. w sprawie kryzysu klimatyczno-ekologicznego (plik pdf)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 90


logo HR