logo Uniwersytet Warszawski

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia spotkała się online ze studentami Drukuj
piątek, 03 kwietnia 2020 16:33

2 kwietnia, podczas transmisji online, prof. Jolanta Choińska-Mika odpowiadała na pytania studentów i doktorantów, które dotyczyły bieżących spraw studenckich i realizacji zajęć.

https://www.uw.edu.pl/prorektor-ds-studentow-i-jakosci-ksztalcenia-odpowiadala-na-pytania-studentow-i-doktorantow/

Zapis transmisji

 
Wyróżnienie Rektora w roku 2020 Drukuj
czwartek, 02 kwietnia 2020 11:53

brama-uw-879x300

150 pracowników Uniwersytetu Warszawskiego otrzymało nagrody rektora dla osób wyróżniających się osiągnięciami naukowymi i dydaktycznymi.

Gratulujemy nagrodzonym pracownikom naszego Wydziału!

Nagrody otrzymali:
dr hab. Tomasz Jagielski, dr hab. Łukasz Dziewit, prof. dr hab. Anna Bajer, prof. dr hab. Bogdan Jaroszewicz, dr Anna Karnkowska, dr hab. Łukasz Drewniak, prof. dr hab. Joanna Kufel, dr hab. Anna Ajduk, dr hab. Magdalena Popowska

https://www.uw.edu.pl/wyroznienie-rektora-w-roku-2020/

 
Prezentacja o koronawirusie Drukuj
czwartek, 26 marca 2020 18:55

Prezentacja o koronawirusie przygotowana przez dr hab. Agnieszkę Kwiatek z Zakładu Wirusologii Molekularnej - pobierz pdf

 
UniStem Day - Dnia Komórek Macierzystych Drukuj
wtorek, 17 marca 2020 16:47

ilustracja_USD2020 W piątek, 6 marca 2020 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się kolejna edycja UniStem Day - Dnia Komórek Macierzystych. Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych i biologii medycznej. W tegorocznej edycji USD uczestniczyło ponad 100 uczelni z 4 kontynentów. Na Wydziale Biologii UW gościliśmy 300 uczniów ze szkół z województwa mazowieckiego.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy i doktoranci Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii WB UW, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Medycznej Antidotum i Studenckiego Koła Naukowego Embriologii. Spotkanie poprowadzili Magdalena Kosmala i Kacper Bielak...

więcej…
 
Naukowcy z Wydziału Biologii UW przeprowadzili badania dotyczące sposobu poruszania się wczesnych dinozaurów Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2020 13:17

Ustalono, że wczesne dinozaury wywodziły się bezpośrednio z czworonożnych zwierząt, a nie jak wcześniej sądzono z dwunożnych. Jako pierwsi poznali sposób lokomocji silezaura na tle wczesnej ewolucji linii ptasiej. Wyniki ich badań zostały opublikowane w „Journal of Anatomy”.

Naukowcy ustalili, że przednie kończyny Silesaurus były w pełni wyprostowane i miały zmniejszone mięśnie związane z wysuwaniem, cofaniem i zginaniem. Takie rozwiązanie anatomiczne występowało u wczesnych zauropodów – wielkich długoszyich dinozaurów. Podobnie jak u Silesaurus, ich kończyny przednie pełniły funkcję podpory przodu ciała. Badacze z UW podkreślają, że duże i ciężkie zauropody nie musiały się tak bardzo obawiać drapieżników, dlatego mogły być powolnymi zwierzętami.

więcej

 
Wyróżnienie dla dr hab. Marty Wrzosek w konkursie Popularyzator Nauki 2019 Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2020 13:15

Dr hab. Marta Wrzosek z Wydziału Biologii została wyróżniona w 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki. Badaczka zajmuje się mykologią – nauką o grzybach, ich systematyką, budową, fizjologią i znaczeniem dla człowieka. Popularyzuje mykologię od wielu lat, prowadząc zajęcia, wykłady i spotkania m.in. dla studentów, dzieci i młodzieży oraz słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku.

więcej o nagrodzonych

więcej o planach założenia Mykoteki

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 92


logo HR