logo Uniwersytet Warszawski

Dzień Darwina na Wydziale Biologii UW 2020 Drukuj
sobota, 29 lutego 2020 19:09

DZIEN_DARWINA_plakat Już 07.03 w godzinach od 10:00 do 16:00 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Miecznikowa 1 odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Darwina, które powracają na Wydział Biologii po trzech latach przerwy.

Dzień Darwina to święto obchodzone co roku przez naukowców i nie tylko przez nich, w celu upamiętnienia rocznicy urodzin Karola Darwina 12 lutego 1809 roku. Jedną z popularniejszych form obchodów jest organizacja otwartych wykładów i warsztatów, które mają propagować wiedzę na temat jednego z fundamentów biologii, jakim jest teoria ewolucji.

Podczas tegorocznych, otwartych dla wszystkich, obchodów dnia Darwina na Wydziale Biologii UW odwiedzjący będą mogli wysłuchać wykładów, których celem jest odpowiedź na pytanie: „Czy i po co teoria ewolucji jest nam potrzebna we współczesnym świecie?”. Odpowiedzi na to pytanie postarają się udzielić naukowcy reprezentujący rożne dziedziny i kierunki badań związane z biologią ewolucyjną m. in.: botanikę, ekologię, filogenetykę, genetykę i paleontologię.

Ponadto zapraszamy do odwiedzenia stoisk prowadzonych miedzy innymi przez koła naukowe i pracowników Wydziału Biologii, aby zapoznać się z ich działalnością.

Odwiedzający będą również mieli szansę osobiście porozmawiać z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny biologii ewolucyjnej podczas sesji zorganizowanej wspólnie z Fundacją Marsz dla Nauki.

 


logo HR