8th Congress of European Mycologists, Warszawa- Białowieża, 16-21 września Drukuj
niedziela, 22 września 2019 10:38

kongres_mykologiczny_logo W dniach 16-21 września 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się 18th Congress of European Mycologists. Celem kongresu było przedstawienie najnowszych osiągnięć mykologii w kontekście współczesnych, światowych trendów związanych z jakością środowiska, bioróżnorodnością, fitopatologią, a także ekologią i ochroną grzybów. W spotkaniu wzięło udział prawie 300 naukowców z 47 krajów całego świata. Wykłady plenarne wygłosili: Duur K. Aanen (Wageningen University), Dominik Begerow (Ruhr-University Bochum), Lynne Boddy (Cardiff University ), Geoffrey Gadd (University of Dundee), David Hawksworth (The Natural History Museum, London; Royal Botanic Gardens, Kew), Bogdan Jaroszewicz (University of Warsaw), Annegret Kohler (INRA Grand-Est Nancy) oraz Marc-André Selosse (Natural History Museum in Paris). Przy okazji Kongresu w Warszawie i Białowieży były organizowane liczne wystawy i wydarzenia towarzyszące, kierowane do szerszej publiczności. Więcej informacji o Kongresie można znaleźć na stronie: https://xviiicem.pl/.