10th International Congress on Education in Botanic Gardens „Bringing nature to the city” Drukuj
piątek, 31 sierpnia 2018 21:23

kongres_bot_garden_2018 W dniach 9-16 września 2018 r. na terenie Wydziału Biologii UW odbędzie się 10th International Congress on Education in Botanic Gardens „Bringing nature to the city” organizowany przez Botanic Garden Conservation International oraz Ogród Botaniczny UW.
Tematem przewodnim konferencji jest przybliżanie, dzięki działaniom edukacyjnym, przyrody w miastach. Kongres jest okazją do spotkania i dyskusji praktyków oraz badaczy z całego świata o sposobach efektywnego organizowania i prowadzenia edukacji przyrodniczej aktywnie włączającej społeczeństwo (szczególnie mieszkańców terenów zurbanizowanych). W trakcie kongresu (13 września) odbędą się także oficjalne obchody dwusetlecia Ogrodu Botanicznego UW.