Dzień Komórek Macierzystych 2019 Drukuj
piątek, 05 kwietnia 2019 21:00

USD2019_ilustracja W piątek, 15 marca 2019 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego po raz trzeci odbył się Dzień Komórek Macierzystych - UniStem Day. Spotkanie to ma na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych. W tegorocznej edycji udział wzięło 99 ośrodków akademickich i jednostek naukowych na 4 kontynentach. W UniStem Day na Uniwersytecie Warszawskim uczestniczyło ponad 250 licealistów i gimnazjalistów ze szkół z województwa mazowieckiego. Wydarzenie zorganizowali pracownicy i doktoranci Zakładu Cytologii, Zakładu Embriologii oraz Zakładu Immunologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Medycznej Antidotum i Studenckiego Koła Naukowego Embriologii.

Patronat honorowy nad Dniem Komórek Macierzystych na UW sprawowali Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Spotkanie zostało zorganizowane przy wsparciu: Urzędu Dzielnicy Warszawa Ochota, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Wydziału Biologii UW, firm OpenExome oraz Analityk Genetyka.

Fotogaleria USD 2019

Program USD 2019